Prancūziško bučinio etiketas
Mes nekalbame apie TĄ prancūzišką bučinį (une pelle), mes kalbėsime apie la bise (bučinys) meną. Susitikus Prancūzijoje faire la bise yra įprastas reiškinys, bet kuriems nėra žinomi įžanginiai bučiniai į skruostą šis veiksmas gali būti painus ir net priversti pasijausti mal à l’aise (nepatogiai). Tai nieko įžūlaus – tiesiog būdas pasakyti bonjour!
Jeigu jūs dar niekada nebuvote Prancūzijoje, tai jums tikrai reikia susipažinti su šiuo papročiu. Tai yra šiek tiek daugiau nei paprastas labas ar rankos paspaudimas (nors ir tai gali nutikti). Teks įprasti prispausti savo skruostą prie kito žmogaus skruosto ir bučiuoti orą. Gal tai skambės kiek keistai, bet yra tam tikros bendrai priimtos gairės, kuriomis galima naudotis, kad persilaužimas būtų lengvesnis. Tačiau kaip ir prancūzų gramatikoje ir čia galima tikėtis išimčių.
Pats veiksmas gana paprastas, kaip ir minėjau anksčiau, prispaudžiame savo skruostą prie kito žmogaus skruosto ir bučiuojame orą. Puis, vous changez de côté (tuomet keičiamės pusėmis) – atlenkite galvą šiek tiek atgal (tiek, kad nesusiliestumėte nosimis ar lūpomis) ir darykite tą patį su kitu skruostu. Galima pasakyti kurioje Prancūzijos vietoje esate pagal tai kiek kartų pasibučiuojama. Tai gali būti nuo 2 iki 5 kartų. Iš kur žinoti? Geriausias ir saugiausias būdas yra daryti tai, ką daro prancūzas. Pagal puslapio Combien de bises atliktos apklausos rezultatus galite nuspėti, kiek bises (bučinių) galite tikėtis.
Taigi žengiame gilyn – nuo kurio skruosto reikia pradėti? Aš visada pirmiausia palinkstu link kairės ir pridedu savo dešinįjį skruostą. Kai kurie žmonės reikalauja pradėti nuo kito skruosto. Bet man tai niekada nesukėlė problemų.
Taigi pakalbėjome apie tai, kaip tai daryti – o su kuo tai daryti? Tai daugiausia priklauso nuo mūsų santykių su tuo asmeniu ir jo lyties. Faire la bise yra įprastas su pažįstamais žmonėmis ir net jų draugais. Tad jei nusprendėte nuvykti į prancūzišką vakarėlį, pasiruoškite daryti daug bučinio garsų. Tačiau viskas priklauso nuo situacijos. Vien dėl to, kad išgirdote “bonjour!” dar nereiškia, kad reikia atkišti savo skruostą. Jus pasveikins paprastu labas kiekvieną kartą, kai įžengsite į kepyklėlę. Tokiu atveju užtenka ir paprasto bonjour. Taip pat faire la bise nedarome su nauju klientu. Bučiniai daug retesni profesiniame gyvenime, kur rankos paspaudimas dominuoja.
Draugės merginos visada font la bise. Vyrai ir moterys draugai beveik visada bučiuosis, bet jei moteris ištiesia ranką, ji nori rankos paspaudimo, ne bučinio. Šiek tiek kitokia situacija su vyrais draugais. Dauguma vaikinių tiesiog paspaus rankas, bet kai kurie vaikinai, ypač pietuose, bučiuos artimą draugą ar šeimos narį į skruostą, o kita ranka apsikambins jo nugarą.
Bet galiausiai žinoma viskas priklauso nuo pačio žmogaus.
Šis veiksmas taip pat persikėlė ir į tekstines žinutes bei elektroninius laiškus. Rašant draugui yra priimtina užbaigti žinutę su bise ar bisous.
Štai toks trumpas instruktažas apie la bise :)