Lankytinos vietos Paryžiuje

Daugelio žmonių svajonių miestas, čia tikrai yra ką pamatyti.

Miesto simbolis

Eifelio bokštas - pastatytas 1887-1889 metais, kaip laikinas statinys, Paryžiuje, šalia Senos kranto. Šis bokštas buvo statomas 1889 metais rengtai Pasaulinei parodai. Iki 1931 metų buvo aukščiausias pasaulio statinys - 301 metro aukščio.

from flickr

Gražiausia alėja

Eliziejaus laukai yra penkta brangiausia gatvė pasaulyje. Ši gatvė yra viena iš įžymiausių pasaulyje. Prospektas visame pasaulyje žinomas savo buržuaziniu stiliumi ir daugybe prabangių parduotuvių. Eliziejaus laukų kino teatruose dažnai rodomos kino filmų premjeros, kuriose dalyvauja pasaulinės kino žvaigždės. Eliziejaus laukų gatvė dar žinoma, kaip pati gražiausia alėja pasaulyje.

by m-louis

Lankomiausias muziejus

Luvre yra didžiausias Prancūzijos muziejus bei daugiausiai lankytojų sulaukiantis muziejus pasaulyje. Muziejus pirmą kartą viešai atidarytas 1793 m. rugpjūčio 10 dieną su 537 paveikslų ekspozicija.

by photophilde

Bohemiškas rajonas

Monmartras (Montmartre) – rajonas, įsikūręs ant aukščiausios miesto kalvos (130 m), nuo kurios atsiveria įspūdinga Paryžiaus panorama. Kalvos pavadinimas (“kankinių kalnas”) siejamas su legenda, pasak kurios, 250m. ant šio kalno pirmajam Paryžiaus vyskupui Dionizijui ir dviems jo bendražygiams buvo nukirsdintos galvos. Dionizijus, paėmęs savo galvą po pažastimi, nuėjo apie 6 km šiaurės kryptimi, ten, kur krito jo galva, ištryško šaltinis, jis buvo palaidotas. Vėliau pastatyta Šv.Dionizijaus bazilika, kurioje buvo laidojami Prancūzijos karaliai.

by Francisco Gonzalez

Paminklas kovojusiems

Triumfo arka pastatyta pagerbti kovojusius už Prancūziją. Ant statinio išvardinti visi karai bei jų generolų vardai. Po apačia yra Pirmojo pasaulinio karo nežinomo kario kapas. Pastatyta 1836m.

by Arian Zwegers

Gotikos katedra

Paryžiaus Dievo Motinos katedra (Cathédrale Notre-Dame de Paris) buvo pradėta statyti 1163m. ir atidaryta 1345m. Katedrą kasmet aplanko apie 15 milijonų turistų.

by Brian Uhreen

Meno centras

Nacionalinis Žoržo Pompidu meno ir kultūros centras. Šiame centre yra įsikūrusi biblioteka, Nacionalinis Modernaus Meno Muziejus ir muzikos ir akustinių tyrimų centras. Pradžioje projektas sulaukė miestiečių kritikos, bet greitai tapo vienu geriausiu, įdomiausiu miesto tašku.

by sanfamedia.com

Svajonių pasaulis

Paryžiaus Disneilendas – lankomiausia pramogų vieta Europoje. Jis nuo Paryžiaus nutolęs apie 32 kilometrus. Tai žymiausių pasakų personažų pasaulis, kuris patiks ne tik mažiausiems lankytojams, bet ir suaugusiems. Čia lankytojai randa du teminius parkus: Disneyland parką ir Walt Disney Studios parką. Taip pat čia rasite golfo aikštę, viešbučius, verslo centrus.

Fantastiškiausi atrakcionai pakerės visus Paryžiaus Disneilendo lankytojus.

by Tom BrickerNorite išmokti prancūzų kalbą?