Prancūzų kalbos daiktavardžių giminės (I dalis)


Prancūzų daiktavardžių giminės

Lengva pasimesti tarp prancūzų kalbos daiktavardžių giminių, kai pradedi mokytis prancūzų kalbos. Tiesą sakant net pažengusiems vartotojams, gali būti sudėtinga nustatyti ar žodis moteriškosios ar vyriškosios giminės. Net beveik laisvai kalbantiems prancūzų kalba kartais sunku atspėti naujo žodžio giminę ar atsiminti rečiau vartojamų žodžių gimines. Taigi net patyrę vartotojai daro klaidas.

Štai kodėl labai svarbu niekada nesustoti lavinti prancūzų kalbos.


Bet kodėl taip svarbu žinoti prancūzų kalbos daiktavardžių giminę?


Kai kurie pradedantieji klausia savęs kodėl taip svarbu išmokti kokios giminės yra daiktavardis. Juk ne dėl to, kad prieš daiktavardį tiesiog pasakytumėte „le“ ar „la“, tiesa?


Prancūzų kalboje Jums reikės naudoti žymimuosius ir nežymimuosius artikelius beveik kiekvieną kartą prieš daiktavardį ir be abejo reikės, kad prie jo derėtų ir būdvardis. Štai kodėl kiekvieną kartą mokantis naują žodį būtina įsiminti jį kartu su žymimuoju ar nežymimuoju artikeliu.


Nežymimieji artikeliai:


un
vyriškoji giminė
une
moteriškoji giminė
des
daugiskaita

Žymimieji artikeliai:


le
vyriškoji giminė
la
moteriškoji giminė
les
daugiskaita

Dalies artikeliai (atsako į klausimą ko?):


du
vyriškoji giminė
de
moteriškoji giminė
des
daugiskaita

Taigi tau reikės žinoti giminę, kad galėtum nuspręsti, kurį įvardį naudoti. Pavyzdžiui naudojant asmeninius įvardžius Il (Jis) ar Elle (Ji).


Taip pat yra būdvardžiai. Jų rašyba ir tarimas skiriasi priklausomai nuo daiktavardžio giminės. Ir žinoma daiktavardžių giminių mums prireiks gramatikoje bei išvestiniuose laikuose.


Taigi mokantis naujų žodžių nepamirškite išmokti ar tai sijoną dėvintis ir mėgstantis rausvą spalvą moteriškasis daiktavardis ar tai raumenų kalnas - vyriškasis daiktavardis :) !


Tačiau jei žodį išgirsime per filmą ar perskaitysime knygoje ne visada žinosime jo giminę, todėl sekantį kartą sužinosime būdą kaip atskirti moteriškuosius ir vyriškuosius daiktavardžius.


Prancūzų kalbos daiktavardžių giminės (II dalis)

Norite išmokti prancūzų kalbą?