Paryžius

Didžiausias šalies miestas yra Paryžius, kurio aglomeracijoje gyvena apie 12 mln. žmonių.

Miestas pastatytas Senos upės vingyje, abiejuose upės krantuose. Miestas visame pasaulyje gerai žinomas dėl gausybės istorinių paminklų bei savo unikalios kultūros. Paryžius yra Il de Franso regiono pagrindinis miestas.

by Moyan Brenn

Paryžiuje galite rasti šimtus gražių restoranų ir kavinių, siūlančių tradicinius prancūzų patiekalus. Maisto gurmanai gali rinktis paragauti tikrų virtuvės šedevrų, tačiau Paryžiuje kainos pakankamai aukštos. Vis dėlto, visada yra išeitis, mat mieste daug paprastų vietų pavalgyti, gatvės bistro – siūlantys daugybė įvairių patiekalų.

by Moyan Brenn

Mieste daugybė būdų keliauti, vienas jų, tiesiog vaikštinėti pėstute, keliaudami atrasite netikėtas miesto gatves ir kampelius, bažnyčias ir muziejus. Pavargus galima pasinaudoti metro, taksi, autobuso paslaugomis. Viešojo transporto sistema Paryžiuje puikiai išvystyta.

Dar vienas puikus būdas patirti miestą – tai išsinuomoti dviratį ar motorolerį, mat taip keliaudami būsite nepriklausomi ir galėsite pajusti miesto dvasią lėkdami upės pakrantėmis ir gatvėmis.

by Moyan Brenn

Luvras (pranc. Palais du Louvre) – buvę Prancūzijos karalių rūmai Paryžiaus centre tarp dešiniojo Senos kranto ir Rue de Rivoli. Šiuo metu vienas žymiausių pasaulio muziejų.

Luvras yra daugiausiai lankytojų sulaukiantis muziejus pasaulyje. Muziejuje eksponuojami beveik 35000 eksponatų, pradedant priešistore ir baigiant XIX amžiumi, 60600 kvadratinių metrų erdvėje.

by Dustin Gaffke

Paryžiaus Dievo Motinos katedra (pranc. Cathédrale Notre-Dame de Paris) Senos Sitė saloje yra vienas reikšmingiausių ankstyvosios gotikos architektūros paminklų. Tai pati seniausia katedra šiaurės Prancūzijoje. Katedra statyta Paryžiaus kaip Prancūzijos sostinės ir jos kultūros centro įsitvirtinimo laikotarpyje.

by Wilhelm Lappe

Paryžiuje vyrauja Vidutinių platumų klimatas. Vidutinė metinė temperatūra yra 10,8°C. Šilčiausias mėnuo yra liepa, kurios vidutinė temperatūra yra 18,4°C, šalčiausias mėnuo yra sausis, kurio vidutinė temperatūra yra 3,5°C

XVII amžiuje madas ir taisykles Europai diktavo Paryžius, kuris išlaiko mados ir meno sostinės reputaciją iki šių dienų.


Norite išmokti prancūzų kalbą?