Trylikta pamoka

Klausime ir atsakysime, ką mėgstame veikti laisvalaikiu. Mokysimės klausimus su qu’est-ce que, o pamokos pabaigoje kalbėsime apie orą.

13_pamoka

Leçon audio   

Nemokamos dalies trukmė - 5 min. Visa pamoka - 28 min.


Parsisiųsti audio mp3 formate

Leçon vidéo   

video not available

Téléchargements   

Vocabulaire   

#WordTranslation
1faire  daryti
2faire du sport  sportuoti
3faire du ski  slidinėti
4faire de la peinture  piešti
5faire des études  studijuoti
6faire du vélo  važinėti dviračiu
7faire du jogging  bėgioti

Nemokamoje dalyje pateikta tik dalis žodžių.

Notes   

  • - Bonjour tout le monde ! Commet allez-vous ?

Sveiki visi! Šiandien, kaip visada, bus šiek tiek gramatikos ir daug smagių pasikalbėjimų. Klausime ir atsakysime, ką mėgstame veikti laisvalaikiu. Klausimai su qu’est-ce que. Pasakosime apie savo hobius ir pomėgius. O pamokos pabaigoje kalbėsime apie orą. Sakote, kad laisvalaikis ir oras neturi nieko bendro? Tik ne prancūzų kalboje! Šiandien susipažinsime su dar vienu labai svarbiu veiksmažodžiu faire, kuris gali būti vartojamas kalbant tiek apie pomėgius, tiek apie orą.

Tad nieko nelaukdami kibkime į darbus. Bet prieš tai trumpai prisiminkime praėjusią pamoką ir dar kartą paklausykime Benoit pasakojimo apie jo dieną. Juk niekada nepabos klausytis gražiosios prancūzų kalbos iš tikro prancūzo lupų. Ką gi, Benoit, žodis tau. Klausome.

  • - Je me réveille à sept heures. Je me lève à sept heures et demie. Je me douche à huit heures moins le quart. Je prends le petit déjeuner à huit heures. Je m’habille à huit heures et demie. Je pars de chez moi à neuf heures moins vingt. Je prends le bus à neuf heures moins cinq. J’arrive au bureau à neuf heures dix. Je suis en retard. Je déjeune à midi. Je finis mon travail à cinq heures. Je fais mes courses à cinq heures et demie. Je rentre chez moi à six heures et demie. Je dîne à sept heures vingt. Mes amis arrivent à la maison à huit heures. Nous regardons le mach de foot à huit heures et demie. Mes amis partent à minuit. Je me couche à une heure du matin.

O beje, kaip jūsų namų darbai? Manėte, pamiršiu? Ar sukūrėte pasakojimą apie savo dieną? Tikiu, kad taip ir padarėte :) Dabar jau tikrai esame pasiruošę imtis naujų dalykų.

Nors pirminė veiksmažodžio   faire reikšmė yra daryti, jis kaskart gali būti verčiamas skirtingai. Pavyzdžiui:

  faire du sport
sportuoti
  faire du ski
slidinėti
  faire de la peinture
piešti
  faire des études
studijuoti

Kaip matote, šis veiksmažodis turi daugybę reikšmių. Šiandien susipažinsime su pačiomis svarbiausiomis. Prancūzų kalba pasižymi tuo, kad patys svarbiausi ir dažniausiai vartojami veiksmažodžiai yra netaisyklingi, t. y., nepasiduoda jokioms asmenavimo taisyklėms. Taip ir šis. Todėl dabar mes imsime ir visi kartu jį išasmenuosime.

je fais - aš darau nous faisons - mes darome
tu fais - tu darai vous faites - jūs darote
il/elle fait - jis/ji daro ils/elles font - jie/jos daro

Quiz   


Pasitikrinkite žinias.
Testą galite kartoti tiek kartų, kiek tik pageidaujate.