Septyniolikta pamoka

Kalbėsime apie sveikatą ir ligas, apie prielinksnio à vartojimą su žymimaisiais artikeliais le, la ir le. Veiksmažodžiu avoir.

17_pamoka

Leçon audio   

Nemokamos dalies trukmė - 5 min. Visa pamoka - 27 min.


Parsisiųsti audio mp3 formate

Leçon vidéo   

video not available

Téléchargements   

Vocabulaire   

#WordTranslation
1le médecin  gydytojas
2avoir  turėti
3avoir mal  skaudėti
4le nez  nosis
5le dos  nugara
6le cœur  širdis
7le bras  ranka

Nemokamoje dalyje pateikta tik dalis žodžių.

Notes   

Sveiki visi! Šios pamokos tema: Chez le médecin — Pas gydytoją. Turbūt jau supratote, kad šiandien kalbėsime apie sveikatą ir ligas. Susipažinsime su žmogaus kūno sandara, išmoksime prancūziškai papasakoti apie dažniausiai pasitaikančius nusiskundimus. Kalbėsime apie prielinksnio à vartojimą su žymimaisiais artikeliais le, la ir les bei susipažinsime su dar vienu nauju veiksmažodžiu. Jei Prancūzijoje vyktų populiariausio veiksmažodžio rinkimai, šis neabejotinai patektų į dažniausiai vartojamų trejetuką. Tai veiksmažodis avoir. Pirminė jo reikšmė yra turėti, tačiau kalbant apie sveikatą, vartojame kitą jo reikšmę — skaudėti. Pažadu, bus įdomu ir naudinga.

Pirmiausiai trumpai prisiminkime praėjusią pamoką ir dar kartą pasiklausykime Philippe pasakojimo apie Nathalie ir Carmen. Klausome.

  • - Nathalie a 28 (vingt-huit) ans, elle a une amie qui s’appelle Carmen. Carmen a 26 (vingt-six) ans. Carmen est plus jeune que Nathalie. Nathalie aime faire du tennis et du jogging. Carmen est aussi sportive que Nathalie, elle fait du vélo et de la natation. Nathalie est Française, elle parle français et un peu espagnol. Carmen vient d’Espagne, elle parle espagnol et français. Carmen est aussi bonne en français que Nathalie. Nathalie est moins bonne en espagnol que Carmen.

O ar visi prisimenate, kaip laipsniuojamas būdvardis bon? Philippe, prašom pavyzdžių :)

Le chocolat français est aussi bon que le chocolat belge.

Le vin anglais est moins bon que le vin français.

Na, ir, žinoma, netaisyklinga jo forma. Klausome.

Le livre est meilleur que le film.

La cuisine française est meilleure que la cuisine italienne.

Les gateaux sont meilleurs que le pain.

Beje, o kaip jūsų namų darbai? Ar palyginote savo gimtąjį miestą su vietovėmis, kuriose jau esate buvę ar norėtumėte apsilankyti? O galbūt lyginote pyragaičius parduotuvėje su keptais močiutės? Tikiu, kad taip ir padarėte. Labai svarbu skirti laiko savarankiškam darbui: taip ne tik greičiau įsisavinsite gramatikos taisykles, bet ir išmoksite naujus žodžius. Ką gi, o mes keliaujame toliau.

Kaip visada, pradėsime nuo gramatikos. Trumpai apie veiksmažodį avoir. Šis veiksmažodis yra netaisyklingas, vadinasi, nepasiduoda jokioms asmenavimo taisyklėms, tačiau jis taip dažnai vartojamas, kad nė nepastebėsite, kaip greitai jį išmoksite. Tad dabar visi kartu jį ir išasmenuosime. Pirmiausiai paklausykite Philippe, o tada pakartokite patys. Pradedame:

j’ai aš turiu nous‿avons mes turime
tu as tu turi vous‿avez jūs turite
il a / elle a jis / ji turi ils‿ont / elles‿ont jie / jos turi

Jei kartu sekate ir rašytinį tekstą arba žiūrite video, pastebėsite, kad daugiskaitoje šis veiksmažodis rašomas vienaip, o tariamas kitaip.

Quiz   


Pasitikrinkite žinias.
Testą galite kartoti tiek kartų, kiek tik pageidaujate.